تماس با ما
خرید ملکه کارنیکا


صفحه اصلی » تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل

تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل

آیا خواهان اصلاح نژاد زنبورستان خود و دیگران به معنای واقعی هستید؟

آیا علاقمند به درآمد بیشتر و لذت بردن از شغل پرورش زنبورعسل هستید؟

آیا می خواهید زنبورهایی آرام, پرمحصول, پر جمعیت و سالم داشته باشید؟

آیا دوست دارید با یک بار آموزش, ملکه های زنبورستانتان را همیشه خودتان تلقیح کنید؟

پیشنهاد ما به شما, آموزش رایگان ۰ تا ۱۰۰ تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل در سایت ما و نیز خرید بهترین دستگاه تلقیح مصنوعی دنیا از تنها نمایندگی موجود در خاورمیانه می باشد.

مسلما لازمه داشتن یک زنبورستان موفق, داشتن زنبورهایی با کیفیت بالاست و برای حفظ و ارتقاء این کیفیت شما ۲ وظیفه مهم و کلیدی پیش رو خواهید داشت:

۱- خرید ملکه های مناسب و اصلاح شده به عنوان لاین های مادری و پدری

۲- تولید و تکثیر ملکه های اصلاح شده و تجاری از این لاین ها بدون اختلاط با نرهای بی کیفیت موجود در محیط که این مهم به هیچ وجه بدون تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل امکانپذیر نمی باشد.

چرا از این تکنیک استفاده می کنیم؟

این تکنیک هر روز بیشتر از روز قبل اهمیت و برتری خود را نسبت به بقیه روش ها نشان می دهد. تلقیح مصنوعی ملکه سال هاست که در نقاط  مختلف دنیا مورد استفاده قرار گرفته و به هیچ وجه روشی بهتر از آن به منظور کنترل باروری ملکه زنبورعسل پیشنهاد نشده است.

تحقیقات اثبات نموده است که به هیچ  وجه عملکرد یک ملکه تلقیح مصنوعی شده به صورت صحیح, کمتر از یک ملکه جفت طبیعی نبوده, بلکه میانگین موفقیت تلقیح مصنوعی با ۹۵ درصد بیشتر از جفت طبیعی با ۷۰ درصد می باشد. پس بدون شک تنها راه اصلاح و زنبورداری صنعتی, روش تلقیح مصنوعی است.

تلقیح مصنوعی ابزاری برای اصلاح نژاد است. همچنین این تکنیک امکان ایجاد تلاقی های جدید را برای اهداف تحقیقاتی فراهم می کند. رفتار جفت گیری در زنبور عسل بسیار تصادفی و کنترل آن مشکل است. ملکه زنبورعسل در هنگام پرواز با تعداد زیادی زنبور نر جفت گیری می کند. ملکه باکره به سمت منطقه تجمع نرها پرواز می کند که در این منطقه تعداد ۱۰ هزار تا ۳۰ هزار زنبور نر با منابع ژنتیکی مختلف حضور دارند.

یادگیری تلقیح مصنوعی, کار آسان یا دشوار؟

یادگیری تکنیک تلقیح مصنوعی نیاز به آموزش خوب, وسایل بسیار دقیق, تمرین و کار عملی, مهارت داشتن در انجام کارهای ظریف, بهداشت خوب, صبر و تعهد دارد. شروع این کار می تواند سخت و خسته کننده باشد, اما دقت و ظرافت در انجام کار بسیار ضروری است. دانش زنبور داری, مهارت در پرورش فراوان زنبورهای نر بالغ و ملکه های باکره نیز برای تلقیح مصنوعی ضروری است.

برای به دست آوردن مهارت عملی و مهارت دستی, توجه به جزئیات ضروری است. مراقبت های ملکه قبل و بعد از تلقیح مصنوعی نیز نقش اساسی در موفقیت تلقیح مصنوعی دارد. برای به دست آوردن اعتماد به نفس کافی در تلقیح مصنوعی, حداقل باید ۵۰ ملکه را در شروع کار تلقیح کنید.

چه تجهیزاتی برای تلقیح مصنوعی ملکه نیاز است؟

ابزارهای تلقیح مصنوعی تخصصی, و از نظر کیفیت و قیمت بسیار متنوع هستند. این تکنیک نیاز به دقت و صحت بالا در تنظیمات دستگاه دارد که تعیین کننده سهولت و تکرار تلقیح مصنوعی است.

طی سال های گذشته و با شروع این تکنیک در کشور, به دلیل در دسترس نبودن دستگاه های با کیفیت برای تلقیح, همه ی دانش آموختگان این تکنیک, از داشتن دستگاه باکیفیت محروم بودند و به دلیل استفاده از دستگاه بی کیفیت بعضی از شرکت ها, به جز انگشت شماری از آنها, بقیه این عزیزان بهره ای از این آموزش نبرده و عملا تلقیحی انجام نداده اند.

امیدواریم که با ورود بهترین دستگاه تلقیح مصنوعی ملکه جهان به کشورمان که به همت مدیرعامل شرکت صورت گرفته, شاهد جهش بزرگی در امر تلقیح باشیم.

آموزش رایگان تئوری کار بدون شروط عجیب و قریب!!

شاید در متن قراردادهای آموزش تلقیح مصنوعی بعضی از شرکت ها دیده باشید که کارآموز اجازه ندارد تا تلقیح را به کسی آموزش دهد و یا به خاطر یک آموزش ساده و رایگان باید هزینه و وقت زیادی تلف نماید. اما شرکت ما قصد ندارد که همچون شرکت های دیگر, هزینه هنگفت از کارآموزان گرفته و از طرف دیگر آنها را از آموزش دادن به دیگران منع کند.

همچنین به کارآموز القا و اجبار می شود که باید از آموزش دهنده تعداد زیادی ملکه تلقیحی خرید نماید که ما چنین اجباری را نداریم.

حتی کارآموز اگر قطعاتی از دستگاه بی کیفیتش را از دست بدهد, باید برای جایگزین کردن آن به شرکت آموزش دهنده التماس کند و جواب پس بدهد که این رویه در شرکت ما وجود ندارد و خرید ابزار خراب شده نه تنها برای کارآموز بلکه برای عموم  مردم میسر است, در حالی که آن شرکت ها, دستگاه و ابزار جانبی را فقط به کارآموزان خود ارائه میدهد و نه به عموم زنبورداران.

دستگاه شرکت ما محصول آلمان می باشد که بهترین دستگاه از نظر مادر تلقیح ملکه زنبور عسل دنیا یعنی خانم سوزان کوبی ( Susan Cobey ) می باشد و هیچ قطعه غیر اصل در آن به کار نرفته است. در تصویر بالا, خانم کوبی را در حال کار با این مدل از دستگاه مشاهده می فرمایید.

آموزش تئوری تکنیک به صورت رایگان روی سایت موجود بوده و همه می توانند از آن بهره ببرند تا پیش زمینه ای باشد برای آموزش عملی. عموم زنبورداران بعد از خواندن تئوری رایگان, تصمیمات سنجیده بعدی را خواهند گرفت تا اگر توانایی این کار را دارند, درخواست کلاس رفع اشکال یک روزه و خرید دستگاه را نمایند. به دلیل یک روزه بودن کلاس رفع اشکال, هزینه اسکان و تلفات وقت وجود نخواهد داشت.

این آموزش برای چه کسانی مناسب است؟

تمامی عزیزانی که تجربه کار زنبورداری را دارند, چه خانم و چه آقا, در هر شرایط تحصیلی و در محدوده سنی ۱۵ تا ۵۵ سالگی, توانایی یادگیری این تکنیک را دارند. دوستانی که لرزش شدید دست دارند, در انجام این کار موفق نخواهند بود.

محتوای آموزشی دوره

آنچه در کلاس رفع اشکال آموزشگاه ما خواهید آموخت, شامل آموزش تئوری و عملی پرورش ملکه زنبورعسل, آموزش اسپرم گیری و آموزش تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل خواهد بود.

شرکت ما تضمین می نماید که تمامی کارآموزان به خوبی کار اسپرم گیری و تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل را آموزش ببینند, ولی سرعت عمل و تسلط کامل بر این تکنیک مستلزم تمرین مکرر از سوی خود کارآموز می باشد که این به علاقه و پشتکار شخص بستگی کامل دارد.

اعتبار دوره

هر کارآموز در پایان دوره آموزشی خود, یک گواهینامه رسمی و معتبر از آموزشگاه دریافت می نماید که مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی و فنی و حرفه ای کشور می باشد و در صورت نیاز می تواند از تسهیلات بانکی با عنوان راه اندازی و یا توسعه ایستگاه تلقیح مصنوعی و تولید لاین مادری ملکه زنبورعسل اصلاح شده استفاده نمایند. همچنین این مدرک سندی مهم برای درخواست صدور پروانه بهره برداری ایستگاه پرورش ملکه به روش تلقیح مصنوعی تلقی می شود.

خدمات تشویقی

ما برای تمامی شرکت کنندگان در دوره های آموزشی, یک سال پس از دوره, ۴ ساعت را برای برطرف نمودن و تکرار دوباره جزئیاتی که احتمالا فراموش کرده باشد, به صورت گروهی در نظر خواهیم گرفت که این دوره یک روزه هیچ گونه هزینه ای برای کارآموزان در بر نخواهد داشت.

از خدمات دیگر شرکت ما, جذب مشتری و بازاریابی برای بهترین کارآموزانمان خواهد بود که در این راستا با برخی از عزیزان کارآموز, عقد قراردادهایی هم به منظور فروش محصول تولید شده آنها بعد از تست کیفیت ملکه های تولیدیشان خواهیم داشت که این باعث تشویق کارآموزان و کمک در عرصه تولید ملکه لاین مادری در کشور خواهد بود.

البته با توجه به کوتاه بودن زمان پرورش ملکه و زنبور نر, متقاضیان باید حتما زودتر از فصل فعالیت زنبورها در منطقه استان همدان, نسبت به ثبت نام اقدام نمایند تا هماهنگی های لازم جهت گذراندن یک دوره آموزشی موفق انجام شود.

اطلاعات دوره ها

مدرس : مهندس رحمان رحمانی پرست, کارشناس تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل

هزینه : دوره آموزشی یک روزه ۵۰۰,۰۰۰ تومان

ایاب و ذهاب : فقط شامل ناهار می باشد

ظرفیت : ۲ تا ۵ نفر

مدت : مجموعا ۸ ساعت کلاس عملی در طول ۱ روز کامل کاری

تاریخ برگزاری : از نیمه اردیبهشت لغایت اول شهریور هر سال

ساعت برگزاری : از ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر آموزش و یک ساعت تایم استراحت

محل برگزاری : استان همدان, شهرستان اسدآباد, کیلومتر ۲ جاده کرمانشاه

در تصویر بالا, خانم کوبی را در حال استفاده از دستگاه Schley مشاهده می نمایید.

 

دستگاه تلقیح مصنوعی ملکه زنبور عسل Schley و مشخصات آن

بدون شک این دستگاه بهترین دستگاهی می باشد که در دنیا وجود دارد و نواقص هیچ یک از دستگاه های داخلی و یا حتی خارجی را نداشته و مورد استفاده تمام بزرگان صنعت تلقیح ملکه در دنیا قرار می گیرد.

با توجه به اینکه تولید قول صنعتی دنیا یعنی کشور آلمان می باشد و بیشترین طرفدار را در دنیا دارد, از قیمت بالاتری نسبت به دستگاه های خارجی دیگر و یا داخلی برخوردار است.

شاید به گوش شما خورده باشد که فلان شرکت دستگاهی ساخته که از سوی فلان مرکز تحقیقات مورد تایید قرار گرفته و برای شروع دوره های تلقیح ملکه به عنوان یک دستگاه مدرن پیشنهاد شده است, اما باید توجه نمود که اولا آن مرکز این دستگاه را برای شروع کار تلقیح ساخته, نه برای کار حرفه ای و آن هم پیشنهاد! شده و نیز اینکه این یک بار پیشنهاد در مقابل هزاران بار تحسین و جوایز و تائیدیه های بین المللی که دستگاه Schley در طول ۳۵ سال فعالیت دریافت نموده, واقعا هیچ است و هیچ.

به دلیل اینکه دستگاه به جز حالت پک کامل, به صورت قطعات مجزا نیز ارائه می شود, زنبوردارانی که مایل به خرید پک کامل نیستند می توانند فقط قطعات مورد نیاز خود را با قیمت کمتر خرید نمایند.

مزایای قابل توجه دستگاه تلقیح Schley :

۱- تمامی قطعات دستگاه از قابلیت انعطاف پذیری بالا و سفارشی سازی کامل برخوردار می باشد.

۲- استفاده و نصب هر نوع سرنگ تلقیح و نیش گیر بر روی دستگاه امکان پذیر می باشد.

۳- در اختیار بودن فضایی کاملا مناسب برای جمع آوری اسپرم بدون باز کردن قطعات.

۴- بهرمندی از حجم کم با کارایی بسیار زیاد.

۵- برخورداری از دقیق ترین و مطمئن ترین سرنگ تلقیح موجود در جهان.

۶- برخورداری از بهترین نوع حلقه نیش گیر که مشکلات باز کردن مجرای ورودی کانال انتقال اسپرم را تا ۷۰ درصد کاهش می دهد و از آسیب به ملکه جلوگیری می کند.

۷- داشتن امتیاز قیمتی کاملا مناسب و شرکتی و نیز موجود بودن تمام لوازم یدکی این دستگاه در داخل کشور.

۸- بهره مندی از سیستم هاربو برای جمع آوری و تزریق اسپرم که آلودگی و مشکلات حاصل از لرزش دست را به حداقل رسانده و از خستگی تلقیح کار جلوگیری می کند.

۹- بهرمندی از لوپ آلمانی باکیفیت برای انجام دقیق پروسه حساس اسپرم گیری و تلقیح.

۱۰- بهرمندی از ۵ سال گارانتی قطعات سخت دستگاه.

روش سفارش و پرداخت وجه :

روش سفارش و پرداخت وجه به ۲ صورت می باشد

۱- سفارش آنلاین که بسیار ساده تر و امن تر می باشد. در صورتی که کارت بانکی شما دارای موجودی کافی, رمز دوم و کد cvv2 باشد, به راحتی می توانید سفارش خود را ثبت نمایید.

۲- مراجعه به خودپرداز و انتقال وجه مورد نظر به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۱۹۱۰۵۷۵۹۶ بانک ملی به نام رحمان رحمانی پرست و تماس بلافاصله با ما به شماره ۰۹۱۸۷۲۱۴۱۰۵ جهت ثبت و ارسال سفارش شما.

نکته : از واریز وجه بدون هماهنگی بپرهیزید.

نکته : بعد از واریز وجه, بلافاصله با ما تماس گرفته و ما را مطلع فرمایید.

نکته : خرید فقط به صورت نقدی بوده و از پذیرفتن چک و پول پیش معذوریم.

نکته : از تماس برای چانه زنی بر سر قیمت ها خودداری نمایید چون قیمت ها شرکتی و مقطوع می باشد.

نحوه ی تحویل یا ارسال :

۱- تحویل حضوری ( بیشترین تضمین ) : بدون شک دریافت حضوری, هم برای ما و هم برای خریداران عزیز بهتر است, چرا که هم ما با خیال راحت و بدون حاشیه دستگاه را تحویل می دهیم و هم خریدار محترم هنگام دریافت از وضعیت دستگاه مطلع گشته و نیز دستگاه را به سلامت به مقصد خواهد رساند.

۲- ارسال با پست ( بیشترین استقبال ) : ارسال با پست بسیار راحت می باشد. همچنین به دلیل بیمه کردن بسته ارسالی دیگر نگران مشکلی نخواهید بود.

مدت زمان تحویل سفارش ها :

کلیه سفارشات بین ۲ الی ۳ روز کاری بعد از ارسال به دست شما خواهند رسید.

اطلاعات تماس :

مهندس رحمان رحمانی پرست

تلفن تماس : ۰۹۱۸۷۲۱۴۱۰۵

ایمیل : info@iranbee.com

تلگرام : @Rahmani_Parast

آدرس شرکت : استان همدان, شهرستان اسدآباد, کیلومتر ۲ جاده کرمانشاه

مشتاقانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.

با احترام, مدیر عامل شرکت پیشگامان پرورش ملکه الوند

شرکت ما روی نقشه

آموزش رایگان تلقیح

خرید دستگاه تلقیح